Mediul de afaceri internațional în România; Riscuri și Provocări

Cel de-al treilea eveniment din saptamana internationalizarii, organizat de Facultatea de Business si Turism, a avut loc astazi, 11 mai 2017. Intalnirea profesorilor si studentilor Facultatii de Business si Turism si ai Facultatii de Management cu reprezentati ai mediului de afaceri internationali s-a concretizat intr-o frumoasa manifestare care a purtat titlul: Mediul de afaceri internațional în România;Riscuri și Provocări.

Reprezentatii facultatilor mai sus metionate au fost moderatorii manifestarii, iar din mediul de afaceri au fost prezente urmatoarele firme: Unilever Romania , DSV Global Transport and Logistic, evoMAG, si BDO Romania.

Studentii au avut posibilitatea sa se informeze despre activitatea acestor firme si despre potentialele colaborari sau chiar angajari in cadrul acestor institutii.